Figyelem, a tartalom 365 napnál régebbi, ezért elavult lehet!
A tanúsítvány kiállításához a szakembernek helyszíni szemlét kell tartania, hogy felvegye azokat az adatokat, amelyek alapján elvégzi majd a besorolást. Felméri például, hogy miből épült a ház, milyen az alaprajza, milyen vastagok a falak, hőszigeteltek-e, milyen az ajtók, ablakok állapota, milyen típusú és korú a fűtési rendszer stb. Mindezt természetesen roncsolásmentesen kell elvégezni, tehát nem kell a falak megbontására vagy a kazán szétszerelésére számítanunk. Segíthetjük a tanúsító munkáját azzal, hogy - ha megvannak - előkészítjük a ház vagy a lakás építési terveit, alaprajzát, a korábbi felújítások tervrajzait.
A felmérés során szükség lehet műszeres vizsgálatra is, így például a hőhidak feltárására hőkamerás felvétel vagy hőpisztolyos diagnosztika készítésére a házról, a nyílászárók állapotát pedig úgynevezett légtömörség méréssel (BlowerDoor méréssel) ellenőrizheti a szakértő.
A helyszíni adatfelvétel és egy előre meghatározott számítási módszertan alapján állapítják meg az épület energetikai besorolását. A számítást általában szoftverek segítik, így néhány napon belül kézhez is kaphatjuk otthonunk lakcímkéjét.
Kiadvány | Ingyenes kiadványunkat itt igényelheti: